CHT Medya Reklam Banner
CHT Medya Reklam Banner
Başkan Aydın, “Uludağ OSB Türkiye’ye örnek olacak”

Başkan Aydın, “Uludağ OSB Türkiye’ye örnek olacak”

11 Nisan 2022 23:39
Başkan Aydın, “Uludağ OSB Türkiye’ye örnek olacak”
11 Nisan 2022 Saat: 23:29

Gürsu’daki Şef Bülent Lokantası’nda gerçekleştirilen Uludağ Organize Sanayi Bölgesi iftar yemeğinde konuşan Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, yaptıkları çalışmaların tamamlanmasıyla bir çok yönden Türkiye’ye örnek olacaklarını söyledi.

Uludağ Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren iş insanlarının yoğun ilgi gösterdiği organizasyona; Devlet Eski Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, eski dönem milletvekilleri ve kaymakamlar da katıldı.

Ara bölge, Uludağ OSB’ye katılıyor

Uludağ OSB’nin ara bölgesi için kentsel dönüşüm projesinden 10 yıldır bir sonuç alamadıklarını, bakanlıkla yeni bir anlaşma yaptıklarını ve söz konusu bölgedeki yolları önümüzdeki ay açacaklarını söyleyen Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, “Ara bölge ticari alan olarak onaylanacak. Oradaki dükkanların da değerlenmesi ve canlanması için bu çok önemli bir proje. Bu proje için şimdiye kadar 3 milyar 774 milyon liralık kamulaştırma yaptık. Şu anda 5,5 dolar cent ile Türkiye’deki en az altyapı katılım payı alan organize sanayi bölgesiyiz. Sıkıntılı osblerin çözümü noktasında da Türkiye’ye örnek oluyoruz” dedi.

Uludağ OSB’nin yüzde 90 seviyesindeki doluluk oranının 2023 hedefleri doğrultusunda yüzde 100’e ulaşacağını açıklayan Yunus Aydın, “2023 yılına bütün sorunları çözülmüş bir osb olarak gireceğiz. Önümüzdeki süreçte sanayi bölgemize hidro elektrik santral kazandıracağız. Bu yatırımın ödemesi bittikten sonra da Türkiye’de en ucuza elektrik veren osb olacağız” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ