Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

15 Temmuz ihaneti unutulmayacak

Haber Giriş Tarihi: 17.07.2021 07:12
Haber Güncellenme Tarihi: 17.07.2021 07:12
Kaynak: Haber Merkezi
chtmedya.com
15 Temmuz ihaneti unutulmayacak

Yıldırım Belediyesi’nin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tertip ettiği program büyük ilgi gördü. Yıldırım Bayrak Alanı’nda düzenlenen programa; Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-Kerim Tilavetiyle başlayan program, 1071 Malazgirt’ten 15 Temmuz’a Türk Milleti’nin Destansı Mücadelesi Gösterisi ve ardından Prof. Dr. Erdem Özdemir’in kahramanlık türküleri konseri ile devam etti.  Programda, Bayrak Alanı’nı dolduran vatandaşlara hitap eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “15 Temmuz, hain FETÖ’cülerin işgal girişimine karşı milletimiz bir diriliş destanı yazmıştır. Bu destanı yazanlar başta vatanı, bayrağı, dini ve ülkesi için sokağa çıkan kahraman insanlar olmak üzere bu ülkenin birliği ve dirliği için çalışan, hürriyet ve bağımsızlık ideali olan bu ülkenin her bir ferdidir. Bu darbe teşebbüsünü; 28 Şubat sürecinden bu yana habis ruhlu örgütler tarafından planlanan, senaryosu ABD’de yazılan, çekimleri Mısır, Suriye ve daha pek çok mazlum ve masum ülkede süren, final sahnesinin Türkiye’de çekilmesi düşünülen, yönetmenliğini çok uluslu örgütlerin yaptığı, yardımcı oyuncularda DAİŞ’in, PKK’nın, PYD’nin yer aldığı başrol oyuncusunun ise FETÖ olduğu bir film gibi görmeliyiz. Ancak şerefli, Anadolu insanı bu filme seyirci olmayı reddedip, aktör olmayı seçmiş ve oyunu bozmuştur. Sahne devrilmiş, senaryo yırtılıp atılmıştır” ifadelerini kullandı.

‘TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMAYACAKLARDI’

FETÖ’nün yüzüne taktığı maske ile insanları aldattığını vurgulayan Başkan Oktay Yılmaz, “FETÖ gerçek yüzünü 17-25 Aralık yargı-emniyet darbesinde gösterdi. Bu hamlenin başarısızlığa uğramasından sonra deşifre olan pek çok FETÖ’cü panik içinde son darbelerini vurmayı planladılar ve 15 Temmuz hain işgal girişimine kalkıştılar. Bu ülkenin insanlarına bombalar ve mermiler yağdırdılar. 251 kişiyi şehit ettiler. Yaklaşık iki bin kişiyi yaraladılar.  Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombaladılar. Gözleri dönmüş, akıllarını yitirmiş bir vaziyette adeta müstemleke bir ülkeye saldırır gibi saldırdılar. Eğer güçleri yetseydi, bu Meclisi taş üstünde taş bırakmayacak şekilde yıkmaktan çekinmeyeceklerinden emin olunuz. Ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, seçilmiş tüm yöneticilerini katletmekten çekinmeyeceklerine emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, kendileri gibi düşünmeyen milletimizin her bir ferdine hayatı zehir etmekten çekinmeyeceklerine emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, uğruna nice fedakârlıklar yaptığımız bin yıllık vatanımızı müstevlilere bırakmakta tereddüt etmeyeceklerinden emin olunuz” dedi.

‘GEÇMİŞTEN DERS ALMALIYIZ’

Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “Gün 15 Temmuz’u yeniden muhasebe etme günüdür. Tarihten ibret alıp bugünü yeniden idrak ve inşa etme günüdür.  Özellikle Pandemi sürecinden sonra dünyada kartların yeniden karıldığı, sancılı olduğu kadar kritik bir döneme girmiş bulunuyoruz. Türkiye gerek coğrafi ve stratejik konumu, gerekse kültürel ve tarihi birikimiyle bu sürecin tam merkezinde yer alıyor. Sadece kendimiz için değil, tüm komşularımız, yüz milyonlarca kardeşlerimiz için güçlü olmak, sağlam durmak zorundayız. Hiç kimsenin bizi hedeflerimizden koparmasına, büyük ve güçlü Türkiye idealimizden vazgeçirmesine müsaade etmeyeceğiz. Kimin adına ve ne sebeple olursa olsun hiçbir gücün demokrasimizin ve bağımsızlığımızın ayaklarına yeni prangalar vurmasına seyirci kalmayacağız.  Merhum Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi, tarih ancak ibret almayanlar, hatalarından ders çıkarmayanlar için tekerrür eder. Milletin emanetini taşıyan siyasetçiler olarak bizlerin de tarihten ders alarak istikbalimizi inşa etmemiz gerekiyor. Enerjimizi, kardeşliğimizi, birliğimizi ve dirliğimizi hangi sebeple olursa olsun heba etmeyeceğiz. Kaybedecek bir dakikamız bile yoktur. Her ne işle uğraşıyorsak uğraşalım işimizi en iyi şekilde yapmak zorundayız. Siyasi görüş ayrılıklarımız elbette olacaktır, ama önce ülkemiz, bağımsızlığımız, vatanımız demek zorundayız. Unutmayalım ki bu ülkenin kaderi her birimizin kaderidir. Bu ülkenin kaderi gönül coğrafyamızın kaderidir. Rabbim bir daha bizleri 15 Temmuz gibi darbe girişimleriyle karşılaştırmasın. Tüm dünyaya Türkiye geçilmez diye haykırdığımız 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

‘MİLLET HAİNLERE DUR DEDİ’

15 Temmuz ihanetinin asla unutmaması gerektiğini belirten Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı ise; “15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, bayrağına, demokrasisine bağlı milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kast etmiş bir kısım vatan haininin hazırlamış olduğu ihanet planı, aziz milletimiz tarafından engellenmiştir. Milletimiz 15 Temmuz’da, vatanına, demokrasisine sahip çıkarak hainlere en güzel cevabı vermiş ve bağımsız yaşam arzusunu tüm dünyaya haykırmıştır. 15 Temmuz’da milletimiz tüm farklılıklarını bir kenara koyarak sokağa inmiş ve ihanetin karşısına dikilmiştir. Bundan sonrada tüm terör örgütlerine karşı mücadelemiz sürecektir” ifadelerini kullandı. 15 Temmuz ihanetinin eşi bulunmadığını belirten Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yıldız da, “Milletin parasıyla alınan silahlarla, millete darbe yapmaya çalışan hainleri yine millet durdurmuştur.  Türkiye’nin yakın tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz, aynı zamanda aydınlık geleceğin de işaret günüdür. 15 Temmuz’u asla unutmayacak ve unutturmayacağız” dedi.  Konuşmalarında ardından program Prof. Dr. Erdem Özdemir’in kahramanlık türküleri konseri ile devam ederken; Başkan Oktay Yılmaz, ilçe protokolü, sporcular ve vatandaşlar ellerindeki bayraklar ve dövizlerle Bayrak Alanı’ndan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na yürüyerek buradaki törenlere katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.