TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bulgaristan seçimleri öncesi HÖH milletvekilinden Orhangazi ziyareti

Bulgaristan’da son 3 yılda yaşanan hükümet krizleri sonrasında 9 Haziran’da yapılacak olan erken genel seçimler öncesinde Bulgaristan’daki Türk partisi Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili Eşref Eşref Bursa’ya gelerek Orhangazi’de Balgöç üyeleri ile buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 01.06.2024 15:08
Haber Güncellenme Tarihi: 01.06.2024 15:08
Kaynak: Haber Merkezi
chtmedya.com
Bulgaristan seçimleri öncesi HÖH milletvekilinden Orhangazi ziyareti

Bulgaristan’daki Türk Partisi Halk ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili Eşref Eşref, Yalova’daki programlarının ardından Orhangazi’ye geçti.

9 Haziranda yapılacak olan Bulgaristan Erken Genel seçimleri için Orhangazi’de yaşayan çifte vatandaşlarla bir araya gelen ve destek isteyen Eşref Eşref, 9 Hazirandaki seçimlerin önemine vurgu yaptı.

Son 3 yılda 6’ıncı kez sandığa gidiyor
Bulgaristan’da geride kalan 3 yılda yapılan genel seçimlerde hükümet kurmak için çoğunluğun sağlanamamasından dolayı 9 Haziran Pazar günü 6’ıncı kez sandığa gidilecek.

Seçimlere 1 hafta kala Türkiye’ye gelen HÖH Milletvekili Eşref Eşref, Balgöç Orhangazi Şubesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Balgöç Orhangazi Şube Başkanı Hüseyin Ali Yetim ve yöneticiler tarafından karşılanan Milletvekili Eşref Eşref, 9 Hazirandaki seçimlerin önemine vurgu yaptı.

Hedefimiz ikinci parti olmak
HÖH Milletvekili Eşref Eşref, bugüne kadar Bulgaristan’da ve Türkiye’de yaşayan soydaşların tüm kazanımlarının siyaseten elde edilen başarılar sayesinde gerçekleştiğini belirterek, 3 yılda altıncı kez genel seçim için sandığa gidileceğini hatırlattı.

HÖH Milletvekili Eşref Eşref, "HÖH olarak bizim öncelikli hedefimiz bu seçimlerden ikinci parti çıkabilmek. Bunu başaracak gücümüz de var. Çorlu’dan sonra seçimler için en fazla dilekçenin toplandığı şehir Orhangazi oldu. Bu anlamda Orhangazi’de yaşayan tüm soydaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kazanımların devam etmesi ve artması için bu seçimlerden HÖH’e güçlü bir destek çıkması gerektiğini savunan Eşref Eşref, "Bizim hedefimiz Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımız ile Türkiye’deki soydaşlarımızın kazanımlarını artırmak. Bunun için mücadele veriyoruz" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.