Marmarabirlik sanayi maksatlı imar planına kavuştu

Marmarabirlik’in gelecek 50 yıllık imar planı sorunu çözüldü. Yapılan yeni imar durumuna göre bölgede 1/1000’lik sanayi alanı olan tek tesis Marmarabirlik oldu.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 14:28
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 14:28
Kaynak: Haber Merkezi
chtmedya.com
Marmarabirlik sanayi maksatlı imar planına kavuştu

Özellikle sahip olduğu verimli toprakları ve uygun iklimiyle ciddi tarımsal potansiyele sahip olan Bursa’da zeytin üreticileri ve onların ortak değeri olan Marmarabirlik’in 50 yıllık geleceğini etkileyecek olan imar planı sorunu çözüldü.

Yapılan yeni imar planına göre bölgede 1/1000’lik sanayi alanı olan tek tesis Marmarabirlik oldu. Bu sayede arsanın tamamına kadar yüzölçümüne sahip kapalı alan yapılmasına imkan sağlandı.

2011 yılı öncesinde 1/5000’lik ve 1/25000’lik planlar konut dışı kentsel çalışma alanında kalmaktaydı. Yeni imar durumuna göre bölgede 1/1000’lik sanayi kullanım alanına sahip tek tesis Marmarabirlik oldu.

Bu çerçevede planlanan alanda zeytinin tarladan sofraya olan sürecinde zeytin üretiminden, işlenmesine depolamadan ambalajlamaya kadar işlemlerin gerçekleştirilebileceği tesisler kurulacak.

Marmarabirlik’in geleceği adına gerçekleşmiş olan imar planı değişikliğinden duydukları memnuniyeti dile getiren Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Asa, “Marmarabirlik’in gelecek 50 yıllık imar planını çözüme kavuşturmuş bulunmaktayız. Marmarabirlik, tüm zeytin üreticilerinin ortak değeridir. 60 ülkeye, 25 milyon dolarlık ihracaat yapan Marmarabirlik hem Bursa’nın hem de Türkiye’nin gururudur. 30 bin zeytin üreticimizin haklarını koruyoruz. Bundan sonraki aşamada OSB kurulması halinde Marmarabirlik avantajlı hale gelmiştir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.