TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
Uygulamalarımız appstore googleplay
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlık personeline ÇİLYAD eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri personellerinin çocuk hastalarda ileri yaşam desteği konularında bilgi ve becerilerini arttırmak maksadıyla, ÇİLYAD eğitimi düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 17.11.2023 14:51
Haber Güncellenme Tarihi: 17.11.2023 14:51
Kaynak: Haber Merkezi
chtmedya.com
Sağlık personeline ÇİLYAD eğitimi

Bursa 112 Acil Sağlık Hizmetleri İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ne bağlı Bölge Eğitim Araştırma Uygulama ve Simülasyon Merkezi’nde 90.’sı düzenlenen eğitime 17 acil sağlık personeli katıldı.

Acil sağlık hizmetlerinin niteliğini artırmak, bebek/ çocuk ölüm ve önlenebilir sakatlıkları azaltmak üzere sağlık çalışanlarına ileri bilgi ve beceriler kazandırmak maksadıyla düzenlenen eğitimde, sahada en çok karşılaşılan bebek/çocuk vaka örnekleri teorik ve simülasyon uygulamaları ile birlikte yapıldı.

Dört gün süren eğitimde; acil olgu yönetimi, solunum acilleri, şok yönetimi, peri-arrest ve arrest yönetimi, nöbet ve travma yönetimi konuları teorik olarak gösterilirken, vakalara acil müdahale içeren senaryo temelli simülasyon uygulamaları yapıldı.

Bursa’da 90.’sı düzenlenen eğitim ile birlikte toplamda bin 780 acil sağlık hizmetleri personeline Çocuklarda İleri Yaşam Desteği (ÇİLYAD) eğitimi verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.