CHT Medya Reklam Banner
CHT Medya Reklam Banner
Jandarma ve sahil güvenlik personelinin eğitimine üniversite desteği

Jandarma ve sahil güvenlik personelinin eğitimine üniversite desteği

ABONE OL
Jandarma ve sahil güvenlik personelinin eğitimine üniversite desteği
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Tarih: 6 Ağustos 2021 16:00

Bursa Uludağ Üniversitesi, jandarma ve sahil güvenlik personelinin yetiştirilmesine katkı sağlamaya yönelik özel bir protokole imza attı.
BUÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çekiç’in imzaladığı protokol sayesinde jandarma ve sahil güvenlik personelinin yetiştirilmesinde BUÜ’lü akademisyenlerden de istifade edilecek. Araştırma, eğitim-öğretim ve akademik yayın konusunda işbirliğine gidilecek.
Törende konuşan BUÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Bu protokol sayesinde jandarma ve sahil güvenlik personelinin yetiştirilmesinde seminer, konferans, araştırma gibi hizmetlerin yanında lisansüstü seviyesinde projeler üretmeyi hedefliyoruz. Üniversite-sanayi ve üniversite-toplum işbirlikleri ile birlikte üniversite-kamu işbirliklerinin güzel bir örneğini akdetmiş olduk. Üniversite olarak topluma hizmet noktasında çalışmalarımızı arttırarak devam ettirmek istiyoruz. Kriminal, Deniz Hukuku, Göç çalışmaları gibi ülkemiz için önem arz eden konularda da birlikte çalışmalar yapmak isteriz. Protokolün her iki taraf için de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çekiç ise konuşmasında, “Geleceğin jandarma ve sahil güvenlik personelinin yetiştirilmesi adına hizmet üreten bir akademiyiz. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi çatısı altında faaliyet gösteriyoruz. Personelimizin daha iyi yetişebilmesi için kendi akademik kadromuzun yanında, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin akademisyenleri ile işbirliği yapacağımız için çok mutluyum. Protokolün vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ