CHT Medya Reklam Banner
CHT Medya Reklam Banner
Karacabey’de spor faaliyetleri kış sezonunda da hız kesmeyecek

Karacabey’de spor faaliyetleri kış sezonunda da hız kesmeyecek

18 Ekim 2022 16:00
Karacabey’de spor faaliyetleri kış sezonunda da hız kesmeyecek
18 Ekim 2022 Saat: 16:00

Spor kenti Karacabey’de, sportif faaliyetler yılın her mevsiminde aralık sürüyor.
Karacabey Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, yoğun geçen yaz sezonunun ardından sonbahar ve kış döneminde de 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Hamilelik sürecindeki anne adayları için gerçekleşen pilates eğitimlerinin yanı sıra engelli vatandaşlar için özel spor aktiviteleri devam ederken, çeşitli branşlarda spor bölümleri öğrenci ve yetişkinler tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

7’den 70’e spor imkanı

Karacabey Belediyesi, spora olan yatırımlarının yanı sıra sunduğu imkânlarla da 7’den 70’e herkesin spor yapmasına imkan sağlarken, belediye tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde yaz sezonu boyunca binlerce vatandaş 22 farklı branşta spor yapma imkanı buldu.

Herkes için sporu destekliyoruz

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, spor faaliyetlerinin sonbahar ve kış sezonunda da aralıksız süreceğini ifade ederken, çalışmalar hakkında açıklama yaptı. Özkan, “Spor eğitimlerimizde son olarak engelli vatandaşlarımız için özel spor eğitimleri de yine tesislerimizde verilmeye başlandı. Herkes için sporu destekliyoruz. Geçtiğimiz yaz engelli badminton takımını kurmuş ve hatta engelli badminton milli takım kampının Karacabey’de yapılmasını sağlamıştık. Son olarak, özel eğitim merkezlerimizin de bu tesislerden faydalanmasını sağlıyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Faaliyetler aralıksız sürüyor

Özkan, hamilelik sürecindeki anne adayları için pilates kurslarının da yeni başladığını belirterek, “Yaz sezonunda süren 22 branştan sadece yüzme eğitimlerine sezon sonunda ara verdik. Diğer spor dallarında faaliyetlerimiz sürüyor. Bu yaz verdiğimiz basketbol ve voleybol eğitimlerinde, kız ve erkek sporcularımızdan başarılı olanlardan bir takım kurmuştuk. Bu şekilde güçlendirdiğimiz takımımızla lig maçlarında yer alacağız. Yine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında kurumlar arası voleybol müsabakaları da spor tesislerimizde devam ediyor” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ