CHT Medya Reklam Banner
CHT Medya Reklam Banner
Karacabey’e yatırım furyası

Karacabey’e yatırım furyası

19 Ağustos 2022 13:46
Karacabey’e yatırım furyası
19 Ağustos 2022 Saat: 13:45

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçede Bursa Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapımına başlanan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu.

Özkan, yeni itfaiye merkezi ile gasilhane inşaatını ziyaret ederek teknik personelden de bilgi aldı.

Kısa sürede tamamlanacak

Özkan, incelemeler kapsamında ilk olarak 2 No’lu mezarlıkta yapımına başlanan gasilhane inşaatını ziyaret etti. Özkan burada yaptığı açıklamada, “İlçemizde defin işlemleriyle alakalı başarılı bir süreç yürütüyoruz. Birçok yerde ücretli olan bu defin işlemleri, ilçemizde ücretsiz olarak karşılanıyor. Bu nokta ekiplerimizin bu çalışmasında tek eksiği bir gasilhaneydi. Büyükşehir Belediyemiz ile bu eksikliği gideriyoruz ve kısa sürede inşaatın tamamlanması için gün sayıyoruz” dedi.

İtfaiye Merkezi taşınıyor
Özkan’ın bir diğer durağı ise yeni itfaiye binası inşaatı oldu. Şu anda Karacabey Belediyesi KADEME Yerleşkesinde uzun zamandır hizmet veren İtfaiye Merkezi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı tamamlandıktan sonra AFAD’ın olduğu alanda faaliyetine devam edecek.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan burada yaptığı açıklamada ise “İlçemizde uzun zamandır faaliyetini KADEME Yerleşkesinde sürdüren itfaiye merkezi, günümüz şartlarında bina olarak yeterli gelmiyordu. Böylelikle yeni yer arayışına başlamıştık. Hem ulaşım hem de alan konusunda en uygun yer olarak AFAD’ın olduğu bölgede karar kılıp, bu konuyu Büyükşehir ile istişare ediyorduk. Ve nihayetinde Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Alinur Aktaş’ın talimatıyla, ilçemizde itfaiye merkezimizin inşaatı da başlamış oldu” dedi.
Kente önemli kazanımlar
Özkan, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “İnşaatı başladıktan sonra müteahhit firmanın çekilmesiyle bir süre bekleyen kültür merkezi inşaatımızda da çalışmalar geçtiğimiz günlerde yeniden başladı. Altyapı çalışmaları zaten devam ediyordu. Tüm bunlara itfaiye, kültür merkezi ve gasilhane de eklenince, ilçemiz önemli kazanımlar elde etmiş olacak. Ben bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a, ilçe halkı adına da şükranlarımı yineliyorum” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ