CHT Medya Reklam Banner
CHT Medya Reklam Banner
Meclis karıştı, Sertaslan şaşırttı!

Meclis karıştı, Sertaslan şaşırttı!

23 Mart 2022 15:21
Meclis karıştı, Sertaslan şaşırttı!
22 Mart 2022 Saat: 21:15

Bugün gerçekleştirilen Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ortalık fena karıştı. Meclis toplantısı boyunca gergin tavırları dikkat çeken Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, mecliste bir başka üyeye ‘hıyarağası’ diye hakaret etti ve “Bu benim büyükşehir meclisine son gelişim” diyerek toplantıyı terk etti.

Başkan Alinur Aktaş’ın katılmadığı ve Meclis Başkanvekili Ahmet Yıldız’ın yönettiği toplantıda, AK Parti ve CHP sözcüleri arasında, vatandaşların su faturalarından çıkarılan ve ücret alınmayan katı atık bedelleri üzerinden yürütülen tartışmada enteresan anlar yaşandı.

 

Sertaslan’ın davranışları herkesi şaşırttı

Toplantı boyunca yaptığı konuşmalarda sık sık tartışmaya giren ve gerginliğiyle dikkat çeken Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, vatandaşların su faturalarından katı atık bedelleri alınmadığı için kendi gelirlerinin azaldığını söyledi. CHP Meclis Grup Sözcüsü Osman Ayradilli ile Meclis Başkanvekili Ahmet Yıldız ve diğer AK Parti meclis üyeleri tartışırken araya giren ve bağırarak konuşan Gemlik Belediye Başkanı Sertaslan, Yıldız’a karşı sesini fazla yükseltince olaya dahil olan meclis üyelerine dönerek “Hıyarağası” diye bağırdı. Meclis Başkanvekili Ahmet Yıldız, Başkan Sertaslan’ın özür dilemesini istedi ancak Sertaslan, kendisinin üzerine yüründüğünü iddia ederek, kayıtlara bakılmasını istedi. Bu çıkış üzerine tartışmalar devam edince, meclis oturumuna da apar topar son verildi.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ