CHT Medya Reklam Banner
CHT Medya Reklam Banner
Okullar açıldı trafik kilitlendi.. O anlar havadan görüntülendi

Okullar açıldı trafik kilitlendi.. O anlar havadan görüntülendi

12 Eylül 2022 12:54
Okullar açıldı trafik kilitlendi.. O anlar havadan görüntülendi
12 Eylül 2022 Saat: 11:10

Bursa’da 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının başladığı ilk gün trafik kilitlendi. Trafik sebebiyle kilometrelerce kuyruk oluştu, o anlar havadan görüntülendi. Özellikle Acemler Kavşağı’nın yansıra Mudanya Yolu Bademli Kavşağı, İzmir Yolu ve Özlüce’de trafik durma noktasına geldi. Yetkililer, ilk gün çocuklarını özel araçlarıyla bırakmak isteyen velilerin yoğunluğa sebep olduğunu ifade ederken, gerekli tedbirlerin alınmasıyla yoğunluk kısa sürede eritildi.
Bursa’da ilk ders zilinin çalmasının ardından öğrenciler okullarına kavuştu. Okulların açılmasıyla birlikte binlerce okul servisi trafiğe çıktı. Öğrenci servislerinin ve çocuklarını okula gönderecek velilerin araçlarıyla birlikte trafiğe çıkmasıyla birlikte trafik adeta kilitlendi. Özellikle günde 210 binden fazla aracın geçtiği kilit konumdaki Acemler Kavşağı ve okulların yoğun olarak bulunduğu Özlüce, Mudanya Yolu Bademli ve Balat semtlerinde kilitlenen trafik sebebiyle araçlar hareket etmekte zorlandı.
Sabah 08:00 ile 08:45 arasında Bursa’da trafik adeta durdu. Servislerin öğrencileri okula bırakmasının ardından trafik tekrar normal seyrine döndü. Bursa trafiğinin kilitlenmemesi için Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerden itibaren yoğun mesai harcadı. Ekipler, yollarda tıkanan yerlere müdahale edip, trafiğin rahatlamasını sağladı. Ana hatların akıcı olduğu trafikte sıkışmalar yan yollarda meydana geldi.
Yetkililer, çocukların servis ya da toplu taşıma araçlarıyla gönderilmesini tavsiyesinde bulundu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ