CHT Medya Reklam Banner
CHT Medya Reklam Banner
Orman Okulu açılıyor

Orman Okulu açılıyor

ABONE OL
Orman Okulu açılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Tarih: 9 Ağustos 2021 13:15

Birçok gelişmiş ülkede yaygın olarak uygulanan “Ekolojik Orman Okulu” projesine Mustafakemalpaşa da dâhil oldu.
Çocuk merkezli öğrenme sürecine odaklanan Orman Okulu Ekolojik Yaşam Merkezi için Ormankadı Mahallesi’nde projelendirilen ‘Etap 1 Duvarsız Eğitim Okulu’na yönelik yapım çalışmaları başladı.
Millî Eğitim Müdürlüğü ve belediye arasında imzalanan protokolle Ormankadı Ortaokulu’na ait arazide yürütülen proje, anaokulu ve ilkokul seviyesindeki öğrencilere hizmet verecek.
Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe, bu yıl 30 öğretmen ve sınıfın eğitim almasının plânlandığı proje merkezinde sürdürülen inşaat çalışmalarında incelemelerde bulundu.
Millî Eğitim Müdürü Mustafa Efe, merkezde açık hava dersliklerinden tasarım ve beceri atölyelerine kadar birçok uygulama alanının öğrencilerin eğitimine sunulacağını kaydetti.
Etap 1 Duvarsız Eğitim Okulu projesi hakkında bilgiler veren Mustafa Efe, Kaymakam Ahmet Altıntaş’ın onayının ardından Belediye Başkanlığı ile Millî Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile yapım çalışmalarının başladığını belirtti.
Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise, projenin ‘duvarsız eğitim’ şiârıyla başladığını belirterek, “Ekolojik Orman Okulu, oynamayı, çevre şuurunu, keşfetmeyi ve risk almayı hedefleyen çok yönlü bir program” dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ