CHT Medya Reklam Banner
CHT Medya Reklam Banner
Sarıgül’den Babacan’a anayasa göndermesi

Sarıgül’den Babacan’a anayasa göndermesi

5 Ocak 2023 16:33
Sarıgül’den Babacan’a anayasa göndermesi
05 Ocak 2023 Saat: 16:10

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Bursa ziyaretinde Sinan Ateş’in ailesine taziye ziyareti gerçekleştir. Daha sonra Kapalı Çarşı’ya gelerek basın açıklaması gerçekleştiren Sarıgül, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül geçtiğimiz günlerde başından vurularak öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ailesine baş sağlığı dilemesinin ardından Ateş’in mezarına kabir ziyaretinde bulunan Sarıgül, daha sonra Kapalı Çarşı esnafını ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Ateş’in ailesine baş sağlığı diledi
Ankara’da suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ailesine taziye ziyaretinde bulunan Sarıgül, “Sinan Ateş’i hakka uğurladık, mekânı cennet olsun. Ailesine ve kabir başına uğradım. Dini görevlerimizi yerine getirdik. İnşallah bir an önce failleri ortaya çıkar. Ne olursa olsun, Allah’ımın verdiği canı sadece Allah’ım almalıdır. Son derece büyük bir üzüntü duyuyorum” diyerek ailesi ve sevenlerine baş sağlığında bulundu.
Babacan’a anayasanın ilk 4 maddesini hatırlattı
Anayasanın 66. maddesinde yer alan “Türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür” ifadesinin tekrar değerlendirilmesi gerektiğini belirten DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a cevap veren Sarıgül, “Bir Türkiye Değişim Partisi olarak anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilemez diyoruz. Anayasanın ilk 4 maddesi bayrağımızdır, toprağımızdır, cumhuriyetimizin kurucu ilkeleridir. Anayasa’dan Türk kelimesi asla kaldırılamaz. Biz Türk olmaktan onur ve gurur duyan bir milletiz. ‘Anayasamızdan Türk kelimesi kaldırılsın’ demek, milletimizi derin üzüntüye boğmuştur. Türkiye Değişim Partisi olarak kuruluş ilkelerimiz vatanımızın bölünmez bütünlüğüdür. Türk olmaktan gurur duyan bir siyasi partiyiz” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ