TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ak Parti, CHP ve İYİ Parti aynı toplantıda buluşunca ortalık karıştı

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti Milletvekili Selçuk Türkoğlu ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan aynı toplantıda buluşunca sert tartışmalar yaşandı.

Haber Giriş Tarihi: 13.11.2023 21:51
Haber Güncellenme Tarihi: 13.11.2023 23:21
Kaynak: Haber Merkezi
chtmedya.com

Dün gerçekleştirilen Karacabeyliler Derneği Genel Kurul Toplantısı'na; CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Mehmet Hasanoğlu, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, AK Partili Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve çok sayıda davetli ile dernek üyleri katıldı.  
 

Bozbey'den, Teknosab'ın etrafı için kaçak yapı uyarısı
Genel kurula katılan bütün siyasi parti temsilcilerine konuşma fırsatı verilen toplantıda konuşan eski Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İnşası devam eden TEKNOSAB'ın etrafında kaçak yapılaşma ihtimalinin büyük olduğunu belirterek uyarılarda bulundu. 

Mustafa Bozbey, Bütünşehir Yasası ile Karacabey Belediyesi’ne geçen ve TEKNOSAB sonrası gündeme gelen Hürriyet köydeki arazilerle ilgili de siyasi rant iddiasında bulundu.


Selçuk Türkoğlu, hükümeti ve Başkan Özkan'ı eleştirdi
Toplantıda söz alan İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, iktidarın dünyanın her yerindeki zulümle alakalı söz söyleyip, bir türlü dönüp de Doğu Türkistan'da Uygur Türkleri'ne yapılan büyük zulmü, asimilasyonu ve soykırımı konuşmadığını söyledi. 

"Doğu Türkistan her Türk'ün davası olmak zorundadır, bizim de davamızdır" şeklinde konuşan Selçuk Türkoğlu, sözü kendisini TBMM'de ziyaret eden Hürriyet köy sakinlerine getirdi.

Hürriyet köyde gasp yapıldığını iddia eden Türkoğlu, "Hürriyet köydeki gasp, gerçekten hiç kimsenin üstünü örtemeyeceği ağır bir rant hırsızlığıdır. Biz bu meseleyi bir vazife olarak aldık ve takip edeceğiz. Orada bir rant var. Şimdi bu yeni sanayiyle birlikte (TEKNOSAB) pek çok konular konuşuluyor. Bu konuyla alakalı da bir soru önergesi verdim. Şimdilerde sanayiden çok arsa rantıyla temayüz etmiş bir yapı var orada" dedi. 

Başkan Özkan çok sert çıktı
Hükümete ve kendi yönettiği alanlara yönelik yapılan iddialara ve özellikle de Selçuk Türkoğlu'nun 'rant hırsızlığı' sözüne çok sinirlenen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, söz sırası kendisine geldiğinde, bu ithamlara tek tek cevap verdi.

Konuşmasına, "Bu kongremizde keşke hiç siyasi polemiklere girilmeseydi" diyerek başlayan Ali Özkan, "Kıymetli Mustafa Bozbey başkanımız siyasetten ayrı kaldığı için siyaseti özlemiş olacak ki, hemen TEKNOSAB vesilesiyle Karacabey'deki kaçak yapılardan söz etti. Burada bir zannını ifade etti. Ben her zaman planlı yapılaşmadan ve planlı sanayileşmeden yanayım. Siz planlı sanayileşmeyi ortaya koymazsanız, su akar yatağını bulur. Çalı'da, Kayapa'da, Hasanağa'da, Demirci'de olduğu gibi tarımsal depo adı altında bir çok kaçak yapı ortaya çıkar. Siz bilerek ya da bilmeyerek bu bölgeleri bir kaçak cenneti haline getirirsiniz. Nilüfer ile Karacabey komşu, hodri meydan diyorum. Bir heyet kuralım, Nilüfer’i de Karacabey’i de denetleyelim. Karacabey’de ne kadar kaçak yapı yapılmış ve yapılmakta, Nilüfer’de ne kadar kaçak yapı yapılmış ve yapılmakta bunları ortaya koyalım" diyerek meydan okudu.


Büyük devlet, güçlü devlet olmanın gereği yapılıyor
Selçuk Türkoğlu'nun iddialarını cevaplamaya, Doğu Türkistan konusundan başlayan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Doğu Türkistan'ın da, Gazze'nin de kanayan yaraları olduğunu ifade etti.

Dünyanın her yerindeki mazlumlara yetişebilmek için büyük ve güçlü Türkiye'ye ihtiyaç olduğunun altını çizen Ali Özkan, etrafımızın düşmanlarla çevrili olduğuna ve yapılan savunma sanayi çalışmalarına da bu yüzden hız verildiğine dikkat çekti.

Başkan Özkan, "Sayın Türkoğlu, Doğu Türkistan'a, Turancılığa dem vuruyor. (Zamanında) Karabağ'a iki tane helikopter gönderemedik biz ama şu anda Karabağ'ı esaretten kurtardık. TİKA dünyanın her yerine elini uzatıyor. Büyük devlet, güçlü devlet olmanın gereğini yapıyor. Türkiye Cumhuriyeti ordusu, Türk'ün, İslam'ın ve insanlığın son ordusudur" şeklinde konuştu.   


Özkan, "Rant arıyorsan partine bak"                 
Hürriyet köy ile ilgili siyasi rant hırsızlığı denildiğini hatırlatan Özkan, "Büyükşehir Yasası'yla köy tüzel kişiliğinden Karacabey Belediyesi’ne geçen yerler. Sayın Bozbey belediyecilik yaptı. Hiç mi yok sizde köy tüzel kişiliğinden geçen yer başkanım?" diye sordu. Oturduğu yerden cevap veren Mustafa Bozbey, “Var ama köylüler kullanıyor” dedi. Bunun üzerine, "İade mi ettiniz?” Diye soran Başkan Ali Özkan, Hürriyet köyüne beraber gidebileceklerini ve orada köylünün kullanabileceği bir alanın olmadığını söyledi.

Ali Özkan, "Rant hırsızlığı deniliyor. Hani dilin kemiği yok derler. Ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması lazım. İYİ Parti’nin kurucularından Ahmet Sevinç beyefendi burada mı? Ben onu takip ediyorum, ondan duyuyorum. Hırsızlık diyorsanız parayla satılan milletvekilliklerine bakın. Meral Akşener’in akrabası Ümit Dikbayır’ın söylemlerine bakın. Bahadır Erdem’e bakın. Hırsızlıksa, rantsa, partinin ana felsefesi haline gelmiş buna bakın" diye konuşunca oturduğu yerden cevap veren İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, "Hürriyet köylüler bu konuda meclise ziyarete gelip, bir dosya getirdiler. Ben onların sözcülüğünü yaptım" dedi.

"Bu konular defalarca mahkemelerde değerlendirildi. Türkiye’de mahkemeler var. Türkiye'de yargıçlar var. Öyle bir şey yok, kimseyi itham edemezsiniz. Boş boş konuşamazsınız. Böyle bir dünya yok” diyerek sözlerine devam eden Ali Özkan, CHP ve İYİ Parti temsilcilerinin toplu halde salonu terk etmesi üzerine de, "Öyle atıp tutup gitmek yok" dedi.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.