TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Demirtaş Barajı Mesire Alanı hizmete açıldı

Büyükşehir Belediyesi, 15 yıldır atıl şekilde duran Demirtaş Çim Kayağı Tesisleri’nin bulunduğu bölgeyi yeniden düzenleyerek, mesire alanı olarak hizmete açtı.

Haber Giriş Tarihi: 23.09.2023 15:44
Haber Güncellenme Tarihi: 23.09.2023 15:44
Kaynak: Haber Merkezi
chtmedya.com
Demirtaş Barajı Mesire Alanı hizmete açıldı

Büyükşehir Belediyesi, eski başkanlardan Erdem Saker’in 1987 yılında DSİ 1. Bölge Müdürü olduğu dönemde DSİ tarafından Demirtaş Barajı’nın bulunduğu alana yaptırılan Çim Kayağı Tesislerini, farklı bir konseptle yeniden Bursalıların hizmetine sundu.

1991 yılında Çim Kayağı Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Demirtaş’taki alan, Büyükşehir Belediyesi’nin yoğun çalışmaları sonucunda mesire alanı olarak tekrar şehre kazandırıldı.

Proje kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü’nden tahsisi alınan 35 bin 200 metrekarelik alana kafeterya, büfe, çocuk oyun alanları, piknik alanları, oturma ve dinlenme alanları, otopark, tuvalet, yürüyüş yolları ve güvenlik binası kazandırıldı.

Mesire alanına yapılan 150 ve 400 metre uzunluğunda özel olarak tasarlanan sert plastik bir zemin üzerinde vatandaşlara suni kayak heyecanı yaşatacak 2 tubing pisti de bölgeye ayrı değer katacak. Bölgeye daha konforlu erişimi sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 kilometrelik yeni yol da yapıldı."Demirtaş’a olumlu katkı sağlayacaktır”
Şehre değer katan Demirtaş Mesire Alanı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, her şehrin bir unvanı ve bir konusu bulunduğunu ancak Bursa’ya her unvanının ve konunun yakıştığını söyledi.

Osmanlı şehri, sanayi, kültür, turizm şehri Bursa’ya en çok ‘Yeşil Bursa’ unvanının yakıştığını belirten Başkan Alinur Aktaş, şehrin son yıllarda hızlı ve hormonlu bir şekilde büyüdüğüne dikkat çekti.

İdare olarak olumsuzlukları ortadan kaldırmaya, dönüştürmeye ve yeşili arttırmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bu dönem yeşil alanlarla alakalı Tarım Peyzaj AŞ marifetiyle önemli çalışmalara imza attığını dile getirdi.

Başkan Aktaş, “Şehri ilgilendiren her konuda etkinlikler, çalışmalar, restorasyonlar yapıyoruz.  Geçmişte yapılmış ancak bugün işlevini kaybetmiş, 15-20 senedir atıl olan yerler var. Bir şeyi yapmak işin sadece bir boyutu. Mesele onu yaşatmak ve devam ettirmektir.  Demirtaş Mesire Alanı da 30 yıl önce Çim Kayağı Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmış. Ama 15 senedir atıl durumdaydı. Erdem Saker başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Demirtaş’a yaptığımız ziyaretlerde özellikle bu alan bize anlatıldı. Burası hatırası olan ve yılın 365 günü Bursa’ya kazandırabilecek bir alandı. İnşallah bu alan Demirtaş’a olumlu manada katkı sağlayacaktır” dedi.Demirtaş’a yatırım yağmuru
Çevre Yolu’na bağlantı yolunun da yıllardır konuşulduğunu, kendi görevleri olmadığı halde kamulaştırmasının Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını belirten Başkan Aktaş, artık ağır tonajlı araçların şehre, Demirtaş’a ve Terminal tarafına yük vermeden direk Çevre Yolu’na bağlanacağını dile getirdi. Demirtaşlıların da bu yolu kullanarak direk Çevre Yolu’nu kullanabileceklerini söyleyen Başkan Aktaş, çalışmaların kısa süre içerisinde bitirileceğini ifade etti.

Demirtaş’taki açık kanalet konusuna da değinen Başkan Aktaş, malzeme desteği verdiklerini, asfaltlama çalışmalarına da önümüzdeki hafta başlayacaklarını duyurdu.

Dere ıslahlarını tamamladıklarını, altyapı çalışmalarını hallettiklerini anlatan Başkan Aktaş, Demirtaş Spor Tesisleri’nde ve Kırantepe piknik alanında çalışmaların sürdüğünü aktardı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.